Böyle Eylem Dünyada İlk! Böyle Eylem Dünyada İlk!

2010-02-09 14:54:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde öğrenci velileri ve köylüler öyle bir eyleme imza attı ki inanılır gibi değil...

Fethiye'nin Kemer beldesine bağlı Korubökü köyünde bir grup öğrenci velisi ve köylü, Korubükü Değirmenüstü İlköğretim Okulu önünde toplandı. Öğrenci velileri ve köylüler, okula yeni atanan okul müdürü Ayhan Sevinç'i okula sokmayacaklarını, eski müdür Ramazan Bekir Çatıkkaş'ın yeniden görevine dönmesini istediler. Çatıkkaş'ın okula büyük hizmetler verdiğini anlatan öğrenci velileri, ''Eski müdürümüz okulda yeniden görevlendirilinceye kadar çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz. Yeni müdürü de okula sokmayacağız. Yıl ortasında müdür ataması yapılmasına da karşıyız'' dediler.

MÜDÜRÜ OKULA SOKMADILAR

Öğrenci velileri ve köylüler daha sonra okulun önünde bekleyerek, yeni müdür Ayhan Sevinç'i okula sokmadı. Okul Aile Birliği Başkanı Halil Solak, eski müdür Çatıkkaş'ın okula büyük hizmetler verdiğini belirterek, ''Okulu 8 yıllık eğitime getirmek için büyük mücadele gösterdi. Biz eski müdürümüzü istiyoruz. Müdürümüzün buraya çok büyük katkıları oldu'' dedi.

MUHTAR SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Bu arada Köy Muhtarı Halil Kocaer, okula gelerek vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Halil Kocaer, ''Köy halkımız eski müdürü çok sevdikleri için yeni müdürü tasvip etmiyorlar. Bu yüzden tepkilerini gösteriyorlar. Bu tepkiler nedeniyle çocuklarını da okula göndermediler. Ben olayı duyunca buraya geldim. Halkı sakinleştirmeye çalıştım'' dedi.

Okul önünde bir süre bekleyen Sevinç, içeriye alınmayınca okuldan ayrıldı. Öte yandan Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Delibaş okula gelerek, velilerle görüştü. Jandarma ekipleri de tedbir amacıyla okula geldi. Köylü ve velilerin eski müdürün görevine dönmesi için imza topladıkları, 8 sınıflı okulda 135 öğrencinin eğitim gördüğü öğrenildi. Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ise Korubükü Değirmenüstü İlköğretim Okuluna atanan okul müdürünün okula alınmaması ile ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi. Karatekeli, Milli Eğitim Müdürlüğüne gerekli talimatları verdiğine işaret ederek, ''Konu ili ilgili inceleme başlattık. Eski müdür sınava girmiş kazanamamış ve öğretmen olarak görevine devam edecek. Burada keyfi bir atama söz konusu olamaz. Okula devletin açtığı sınavda başarı kazanmış okul müdürü atandı, birçok okula yeni müdür ataması yapıldı. Atanan okul müdürü göreve başlayacak ve gerekli açıklama vatandaşlara yapılacaktır. Kusuru olanlar varsa gereği yapılacak'' diye konuştu.

Kaynak:Bugun

0
0
0
Yorum Yaz